בלימה נכונה בפניה


לטובת חודש ספטמבר 2017, שכמו שציינתי הינו חודש בסימן פניות, הינה טיפ על בלימה בפניות.

הדרדרת בשיאה ולכן על טעות, יש מצב שתשלמו ביוקר...במקרה של קרן, שהיא לוחמת וחיה רעה...נפלה ומיד קמה...אבל הטעות היתה דיי פשוטה, וחשוב היה לנו לשתף כדי לעזור לרוכבים נוספים -

יהיו חלק מהרוכבים שלא יסכימו איתי אך לפחות ממה שאני חוויתי וראיתי, גלגל 29 מתנהג טיפה שונה מגלגל 27.5 בפניות ולכן הדגשים שאציין, לטעמי מקבלים אף יותר משקל כשמדובר בגלגל 29 שרוצה לסטות ממסלולו.

אז בוא נתחיל: אתם רוכבים בסינגל מהיר ונחמד ואז ישנה פניה, ולא משנה כרגע כיוון הפניה...הרעיון שלי הוא - איך אני מבצע את הפניה הכי מהר אך הכי בשליטה שאני יכול?

1. בלימה מבצעים לפני הפניה - אז בתאוריה זה נחמד לומר שבלימה מבצעים לפני אך בפועל זה לרוב מורכב יותר. אולי לקחנו קו רחב מידי\שגוי או שיח הסתיר לנו את הפניה וכדומה.

- את הבלימה הראשונית לפני הפניה אבצע עם שני הברקסים.

- כאן אציין שמבחינת חוזק הברקסים, עדיף לכוון את הברקס הקדמי שיהיה רך יותר והאחורי נוקשה יותר, כלומר נושך יותר \ מגיב יותר. (טיפ שעוזר באופן כללי לשליטה והבטיחות שלכם)

2. בלימה בזמן הפניה - במידה וזיהינו צורך בבלימה בתוך הפניה, אשתדל לבצע אותה רק או בעיקר עם ברקס אחורי.

- כאשר אנחנו בולמים, הצמיגים מאבדים שליטה.

- כשהצמיגים הם צמיגי XC, והגלגלים הם 29, וברקס אחורי חלש וקדמי חזק...קיבלתם נפילה עם תיעוד מדהים, כמו בתמונה כאן למעלה.

3. אימון בלימה בפניות, עם האחורי בלבד - הרבה מאד רוכבים בולמים לפי אינסטינקט וכדאי מאד ללמוד ואז להתאמן על בלימה. זו אומנות, לא פחות.

לדעת מתי וכמה לבלום בכל סיטואציה, אם יבש או רטוב, על סלע או על האדמה...דורש מאיתנו לא מעט ניסיון, ומה שמאיץ ניסיון...זה הרבה אימון.

אני ממליץ לשחק עם הבלימה בברקס האחורי וחופשי להגזים.

אפשר להוסיף לכך הורדת רגל פנימית לפניה ולתת לגלגל האחורי להחליק, זה ירחיב לכם את טווח התנועה, את הנוחות בהחלקות ושליטה כללית בפניות. (חשוב לציין לא להרוס את הפניות בסינגלים, אבל יש לא מעט כאלה שכבר אופנועים החריבו אז לטעמי לא יקרה כלום אם תנצלו כאלה לאימון)

וידאו מביצועי הסשן של האלופה והריסוק הספקטקולרי -

תודה לקרן שלא רק הסכימה, ממש אמרה לי לשתף ובשמחה. לא פוגשים כאלה הרבה, כן ירבו.

וסיכום קצת תמונות מאימוני החלקה שלי ושל מודרכים -


מאמרים מועדפים
מאמרים אחרונים
עיקבו אחריי
  • Facebook Basic Square
  • STRAVA-icon
  • Vimeo Social Icon
  • YouTube Social  Icon