פשוט כדי לטייל

טיול? אני? כנראה שלא.


אני על שני גלגלים בשטח כבר קרוב ל15 שנה. מעולם לא לקחתי ערכת קפה או עשיתי עצירה משמעותית בזמן רכיבה, מלבד חטיף ומשקה אנרגיה.


רכיבות עבורי זה זמן אימון, זמן לבלות עם חברים ולחזק יכולות של מהירות, זמן אויר...טכניקה...ואם על הדרך יש נוף? מעולה...אבל לגמרי זה לא העיקר.אחד הדברים ששמתי לב לאורך הזמן עם אופניים חשמליים,זה שלא נורא אם טועים בדרך או יורדים שביל לא נכון.

עם אופניים רגילים תמיד מצאתי את עצמי מחשב יעילות טיפוס לעומת ירידות...אם ביער הירידות קצרות אך העליות ארוכות, כנראה לא ביקרתי שמה יותר מפעמים בודדות.


אחד הדברים שאני מאד נהנה מהם עם האופניים החשמליים זו הקלות בלטעות. אין לחץ. אפשר לנסות איזורים שלמים חדשים ביערות מוכרים מאד...רק כדי לטייל.


כן לטייל.אופניים חשמליים מעבר למה שכבר כתבתי בעבר...אני לומד לשחרר...להרחיב את הספקטרום של סגנון הרכיבות שלי ולגלות תחום חדש...של טיולים.


אם זה ביער או אם זה במדבר...וכמובן שהמדבר, ללא גבולות...זה דבר אחר לחלוטין.


כמובן שעונת המדבר בשיאה עוזרת מאד...אך גם ביערות מוכרים כמו פארק קנדה או בן שמן. לא אחת, אני פשוט לוקח סינגל שאני פחות מכיר ורץ עליו. גם אם פתאום אני מגלה שהוא במגמת עליה או הולך לכיוון כללי חדש...לא נורא...תמיד אפשר להרביץ פידול חזק בבוסט ואני חוזר תוך כמה דקות.אני נוהג לגוון ולרכב גם עם הרגילים לפחות אחת לשבוע. הגיוון עוזר לי לסה"כ כושר פיזי וטכניקה. אך השילוב הוא גם עוזר להעריך את היתרונות שבכל זוג ומה שמביא איתו.

הקלות שבפידול בעליה עוזר לי מאד לגלות איזורים חדשים ולהינות ממסלולים ארוכים יותר, עם עליות רבות ותלולות יותר...פשוט אופניים חשמליים זה כמו אופני אפיק בעליה ואופני דאונהיל בירידה...או תחשבו על זה כאילו יש לכם רכבל פרטי.


מבחינתי תענוג לגלות דברים חדשים...גם אם עבורכם זה ברור, ערכת קפה...לאחרים אולי זה חדש :-)
מאמרים מועדפים
מאמרים אחרונים
עיקבו אחריי
  • Facebook Basic Square
  • STRAVA-icon
  • Vimeo Social Icon
  • YouTube Social  Icon